Medical Park Özel Bursa Hastanesi Tıbbı Onkoloji Bölümü Yeni Yüzü ile hastalarına hizmet vermeye başladı.

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Murat ARSLAN ile kadrolarını güçlendirdiklerini belirten Necip KOZALI, Bursa için önemli bir alanı faaliyete geçirdiklerini belirtti.

Tıbbi Onkoloji Bölümü’nü Hastane Genel Müdürü Necip Kozalı ile gezen İl Sağlık Müdürü Özcan AKAN ise, Bursa’da her geçen gün sağlık yatırımlarının arttığını söyleyerek, ‘Böyle bir sağlık hizmetinin faaliyete geçmesinden memnunuz. Bursa her gün değeri artan bir şehir haline geliyor. Sağlık Turizminde de öne çıkması gereken bir il. Yapılan yatırımlar da öne çıkmanın bir göstergesidir. Kamuya her türlü desteğe hazırız’ diye konuştu.

Doç. Dr. Murat ARSLAN bölümün günde 40 hastaya hizmet verebileceğini belirterek ‘Kanser hastalığı gittikçe artmakta ve 2030 yılında kanser hastalığının dünya için en önemli problem olacağı tahmin ediliyor. Bu yatırımların bir an önce başlatılarak buna ülke olarak hazırlıklı olmamız gerekiyor’ dedi.

Bursalı hastalara poliklinik ve yataklı hasta bakım hizmeti verecek tıbbı onkoloji bölümünde 19 kemoterapi ve 11 yatak bulunmaktadır.

http://www.medicalpark.com.tr/web/5-392-1-1/medical_park_-_tr/medical_park/haberler/medical_park_tibbi_onkoloji_bolumu_yenilendi